Warriors Official Sponsor

Coed Varsity Track · Girls Track Win Region


2018 Region 1 Championships
Davis High School
Kaysville, UT
May 9, 2018 – May 10, 2018

Boy’s 100 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time Wind
1. Xakai Harry Sr Davis HS 10.96 q +0.0 q
2. Jack Lyons Sr Northridge HS 11.10 q +1.6 q
3. Ty Burke So Syracuse HS 11.15 q +0.0 q
4. Justin Brown Sr Clearfield HS 11.17 q +0.0 q
5. Nathan Kaufusi Jr Syracuse HS 11.19 q -2.4 q
6. Sam Bair Sr Layton HS 11.26 q +1.6 q
7. Isaac Merrill So Northridge HS 11.41 q +1.7 q
8. Nathan Stone Sr Layton HS 11.48 q +1.6 q
9. Valentino Rivera Jr Fremont HS 11.50 +1.7
10. Devin Gwynn So Davis HS 11.53 +1.6
11. Logan Tittle So Fremont HS 11.56 +0.0
12. Jordan Brown Sr Layton HS 11.64 +1.6
12. Kaiden Boucher Jr Weber HS 11.64 +0.0
14. Chaedon Dayton Jr Fremont HS 11.67 +0.0
15. Joseph Havasi Sr Weber HS 11.68 +1.7
16. Calvin Peterson Jr Fremont HS 11.71 -2.4
17. Kendrick Bolos Jr Fremont HS 11.81 +1.7
18. Dallan Pehrson Jr Syracuse HS 11.83 +0.0
18. Devon Poll Sr Clearfield HS 11.83 -2.4
20. Darrian Roby Jr Clearfield HS 11.92 +1.6
21. Lochlan Pearce Sr Weber HS 11.93 +1.7
22. Hunter Bosgieter So Clearfield HS 11.94 +1.7
23. Jacob Abbott So Northridge HS 11.97 +1.6
24. Josh Funk Sr Davis HS 12.04 +0.0
25. Will Hsu Jr Syracuse HS 12.10 +0.0
26. DAngelo White Jr Syracuse HS 12.14 +1.7
27. Tyler Short So Weber HS 12.15 -2.4
28. John Santiago Sr Clearfield HS 12.20 -2.4
29. Kameron Reaves So Northridge HS 12.33 +1.6
30. Spencer Manning Jr Syracuse HS 12.39 +0.0
31. Cobe Rasmussen So Weber HS 12.47 -2.4
32. Eric Matheson So Weber HS 12.79 +0.0
33. Darwin Lope So Northridge HS 12.88 -2.4
DNS Brendon Redford Jr Davis HS DNS +1.7
DNS Jason Sheets Sr Fremont HS DNS +0.0
DNS Lance Spjut Sr Davis HS DNS +0.0
DNS Carston Christensen So Davis HS DNS +0.0
DNS Keon Thompson So Layton HS DNS +0.0

Boy’s 100 meter Final
Overall Year Team Time Wind Score
1. Nathan Kaufusi Jr Syracuse HS 10.89 -0.1 10
2. Xakai Harry Sr Davis HS 10.99 -0.1 8
3. Ty Burke So Syracuse HS 11.27 -0.1 6
4. Jack Lyons Sr Northridge HS 11.30 -0.1 5
5. Justin Brown Sr Clearfield HS 11.47 -0.1 4
6. Isaac Merrill So Northridge HS 11.54 -0.1 3
7. Sam Bair Sr Layton HS 11.64 -0.1 2
8. Nathan Stone Sr Layton HS 11.85 -0.1 1

Girl’s 100 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time Wind
1. Krista Farley Sr Weber HS 12.36 q +0.0 q
2. Ashlynn Campos Jr Weber HS 12.42 q +0.1 q
3. Brittany Cardall Jr Syracuse HS 12.44 q +1.1 q
4. Sarah Wynn Fr Syracuse HS 12.49 q +1.1 q
5. Kamryn Wiese So Syracuse HS 12.58 q +0.1 q
6. Kelsey Steed So Syracuse HS 12.79 q -0.1 q
7. Katrina Broadhead Sr Layton HS 12.81 q -0.5 q
8. Brynlee Roberts So Layton HS 12.84 q +1.1 q
9. Lindsey Bouwhuis So Davis HS 12.85 +0.0
10. Haylie Anderson Sr Clearfield HS 12.87 -0.1
11. Gabi Uboldi Sr Davis HS 12.94 +1.1
12. Addison Bell Jr Fremont HS 12.95 -0.5
13. Camryn Hammond So Davis HS 13.02 +1.1
14. Kenzie Done Sr Weber HS 13.22 -0.5
15. Corina Price Sr Davis HS 13.27 +0.0
15. Kate Phippen So Northridge HS 13.27 +0.1
17. Eva Westenskow Sr Layton HS 13.35 +1.1
18. Elsie Valeika Fr Layton HS 13.50 +1.1
19. Madison Ruvalcaba Jr Davis HS 13.54 +0.0
20. Abby Youngberg So Layton HS 13.66 +0.1
21. Natalie Wood Sr Layton HS 13.68 -0.5
22. Christina Smothers Jr Weber HS 13.69 +1.1
23. Aubrey VanOrden Sr Fremont HS 13.70 -0.1
24. Mikaela Ponce So Davis HS 13.71 +1.1
24. Sam Murray So Clearfield HS 13.71 -0.1
26. Brittney Racker Jr Northridge HS 13.82 +0.0
27. Ashlee Astle Sr Layton HS 13.89 -0.1
28. Andi Painter So Fremont HS 14.02 +0.1
29. Shawnie Smith So Clearfield HS 14.09 +0.1
30. Markie Madden Jr Fremont HS 14.12 +1.1
31. Avery Miller So Syracuse HS 14.19 -0.5
32. Lindsey Cascaddan Jr Fremont HS 14.20 -0.5
33. Dakota Knight Jr Fremont HS 14.21 +1.1
34. Kira Page So Syracuse HS 14.22 -0.1
35. Heidi Bingham So Fremont HS 14.28 -0.1
36. Shaylee Kawaguchi So Fremont HS 14.63 -0.1
37. Autumn Hadley So Layton HS 14.73 +0.0
38. Cheyenne Knight So Fremont HS 14.81 +0.0
39. Alexa Hall So Layton HS 14.88 +1.1
40. Caitlyn Horstman Jr Syracuse HS 15.23 +1.1
41. Meghan Cook Sr Syracuse HS 16.29 +0.1
DNS Franziska Ladiges Jr Syracuse HS DNS -0.5
DNS Cortney Pfeaster So Fremont HS DNS -0.5
DNS Sarah Seaich So Fremont HS DNS +1.1

Girl’s 100 meter Final
Overall Year Team Time Wind Score
1. Krista Farley Sr Weber HS 12.43 -0.6 10
2. Ashlynn Campos Jr Weber HS 12.53 -0.6 8
3. Kamryn Wiese So Syracuse HS 12.67 -0.6 6
4. Sarah Wynn Fr Syracuse HS 12.82 -0.6 5
5. Brittany Cardall Jr Syracuse HS 12.85 -0.6 4
6. Kelsey Steed So Syracuse HS 12.89 -0.6 3
7. Brynlee Roberts So Layton HS 13.03 -0.6 2
DNS Katrina Broadhead Sr Layton HS DNS -0.6

Boy’s 200 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time Wind
1. Nathan Kaufusi Jr Syracuse HS 22.03 q +0.0 q
2. Colton Jones Sr Weber HS 22.47 q +0.0 q
3. Justin Brown Sr Clearfield HS 22.63 q +0.0 q
4. Ty Burke So Syracuse HS 22.67 q +0.0 q
5. Guillermo Cortes Sr Northridge HS 23.22 q +0.0 q
6. Connor Lehr Jr Northridge HS 23.28 q +0.0 q
7. Jack Lyons Sr Northridge HS 23.32 q +0.0 q
8. Alex Wheeler So Syracuse HS 23.48 q +0.0 q
9. Devon Poll Sr Clearfield HS 23.52 +0.0
10. Isaac Merrill So Northridge HS 23.69 +0.0
11. Valentino Rivera Jr Fremont HS 23.78 +0.0
12. Jayden Burnham Sr Northridge HS 23.79 +0.0
13. Jason Sheets Sr Fremont HS 24.01 +0.0
14. Terrence Nash So Northridge HS 24.22 +0.0
15. Ali Carillo Sr Weber HS 24.27 +0.0
16. Nathan Stone Sr Layton HS 24.29 +0.0
17. Jonah Page Jr Layton HS 24.32 +0.0
18. Will Pendelton Jr Layton HS 24.34 +0.0
19. Aaron Miles Sr Davis HS 24.35 +0.0
20. Darrian Roby Jr Clearfield HS 24.52 +0.0
21. Joseph Havasi Sr Weber HS 24.59 +0.0
22. Jacob Abbott So Northridge HS 24.65 +0.0
23. Nathan Hatch Sr Clearfield HS 24.73 +0.0
24. Dax Kennington Sr Davis HS 24.86 +0.0
25. John Santiago Sr Clearfield HS 24.92 +0.0
26. Kameron Reaves So Northridge HS 24.99 +0.0
27. Reese Steele Sr Weber HS 25.50 +0.0
28. Darwin Lope So Northridge HS 25.54 +0.0
29. Britton Wood Sr Davis HS 25.99 +0.0
30. Daniel Legge So Layton HS 27.29 +0.0
DNS Kendrick Bolos Jr Fremont HS DNS +0.0
DNS Cortland Adair Jr Northridge HS DNS +0.0
DNS Benjamin Richards Sr Fremont HS DNS +0.0
DNS Calvin Peterson Jr Fremont HS DNS +0.0
DNS Jared Nielson Jr Weber HS DNS +0.0
DNS Brendon Redford Jr Davis HS DNS +0.0
DNS Chaedon Dayton Jr Fremont HS DNS +0.0

Boy’s 200 meter Final
Overall Year Team Time Wind Score
1. Nathan Kaufusi Jr Syracuse HS 22.08 -1.2 10
2. Ty Burke So Syracuse HS 22.69 -1.2 8
3. Justin Brown Sr Clearfield HS 23.14 -1.2 6
4. Guillermo Cortes Sr Northridge HS 23.46 -1.2 5
5. Jack Lyons Sr Northridge HS 23.50 -1.2 4
6. Alex Wheeler So Syracuse HS 23.67 -1.2 3
7. Connor Lehr Jr Northridge HS 24.47 -1.2 2
8. Colton Jones Sr Weber HS 25.70 -1.2 1

Girl’s 200 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time Wind
1. Brittany Cardall Jr Syracuse HS 25.09 q +1.0 q
2. Sarah Wynn Fr Syracuse HS 25.54 q +0.0 q
3. Kamryn Wiese So Syracuse HS 25.75 q +0.0 q
4. Kelsey Steed So Syracuse HS 25.88 q +0.0 q
5. Ashlynn Campos Jr Weber HS 26.22 q +0.0 q
5. Krista Farley Sr Weber HS 26.22 q -0.7 q
7. Elizabeth Butler So Clearfield HS 26.43 q -1.0 q
8. Gabi Uboldi Sr Davis HS 26.65 q -1.0 q
9. Hannah Hillstrom Jr Weber HS 26.67 +0.0
10. Haylie Anderson Sr Clearfield HS 26.73 -0.7
11. Abbee Smith Sr Layton HS 26.77 +0.0
12. Aniya Bobo Jr Weber HS 26.85 +1.0
13. Lindsey Bouwhuis So Davis HS 26.86 -0.7
14. Addison Bell Jr Fremont HS 26.91 +0.0
15. Sarah Doutt So Fremont HS 27.24 -1.0
16. Corina Price Sr Davis HS 27.33 +1.0
17. Sam Murray So Clearfield HS 27.49 +0.0
18. Kate Phippen So Northridge HS 27.55 -0.7
19. Elsie Valeika Fr Layton HS 27.92 +0.0
20. Katie Rounkles Jr Davis HS 28.03 -1.0
21. Tatum Cook So Davis HS 28.06 +0.0
22. Taeja Burdett Jr Northridge HS 28.07 +0.0
23. Ashlee Astle Sr Layton HS 28.10 +0.0
24. Erin Higgs So Clearfield HS 28.20 +1.0
25. Morgan Blackburn Sr Davis HS 28.26 +0.0
26. Natalie Wood Sr Layton HS 28.40 +1.0
27. Abby Triplett Fr Weber HS 28.55 -1.0
28. Brittney Racker Jr Northridge HS 29.00 -0.7
29. Hanna Griffith So Northridge HS 29.03 +1.0
30. Kereigh Erickson Jr Weber HS 29.11 +1.0
30. Cortney Cottle Sr Fremont HS 29.11 +0.0
32. Sarah Seaich So Fremont HS 29.19 +0.0
33. Avery Miller So Syracuse HS 30.06 -1.0
34. Mary Littlefield So Layton HS 30.20 +0.0
35. Andi Painter So Fremont HS 30.58 -0.7
36. Melanie Astle So Layton HS 31.02 +0.0
DNS Abby Fotheringham So Layton HS DNS -0.7
DNS Brynlee Roberts So Layton HS DNS +0.0
DNS Amanda Gessel So Northridge HS DNS +0.0
DNS Elsie Valeika Fr Layton HS DNS +0.0
DNS Raigan Jones Jr Fremont HS DNS +0.0
DNS Cortney Pfeaster So Fremont HS DNS -1.0

Girl’s 200 meter Final
Overall Year Team Time Wind Score
1. Krista Farley Sr Weber HS 25.49 -1.2 10
2. Sarah Wynn Fr Syracuse HS 25.89 -1.2 8
3. Ashlynn Campos Jr Weber HS 25.96 -1.2 6
4. Kelsey Steed So Syracuse HS 25.97 -1.2 5
5. Kamryn Wiese So Syracuse HS 26.16 -1.2 4
6. Elizabeth Butler So Clearfield HS 26.74 -1.2 3
7. Gabi Uboldi Sr Davis HS 26.80 -1.2 2
DNS Brittany Cardall Jr Syracuse HS DNS -1.2

Boy’s 400 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time
1. Nathan Kaufusi Jr Syracuse HS 49.96 q
2. Cade Koldewyn Sr Northridge HS 50.13 q
3. Bronson Winter Sr Fremont HS 50.21 q
4. Ty Burke So Syracuse HS 50.24 q
5. Dallin Anderson Sr Davis HS 50.30 q
6. Zachary Winter Sr Fremont HS 50.51 q
7. Connor Lehr Jr Northridge HS 50.87 q
8. Colton Jones Sr Weber HS 51.52 q
9. Joshua Babcock Sr Fremont HS 52.27
10. Zach Smith Sr Clearfield HS 52.51
11. Mckay Garrett Sr Syracuse HS 52.58
12. Terrence Nash So Northridge HS 52.82
13. Gavin Clark Jr Fremont HS 53.02
14. Will Pendelton Jr Layton HS 53.05
15. Jaxson Nelson Jr Syracuse HS 53.26
16. Hyrum Carman Jr Clearfield HS 53.46
17. Benjamin Richards Sr Fremont HS 53.66
18. Spencer Stoker So Clearfield HS 54.13
19. Nathan Stone Sr Layton HS 54.14
20. Tyler Short So Weber HS 54.17
21. Joshua Harris Sr Fremont HS 54.18
22. Preston Teichert So Clearfield HS 54.57
23. Ali Carillo Sr Weber HS 54.93
24. Jacob Sandgathe Sr Davis HS 55.03
25. Chase Edsinger Jr Fremont HS 55.06
26. Ryan Johnson Jr Davis HS 55.23
27. Guillermo Cortes Sr Northridge HS 55.46
28. Brenden Shupe Jr Weber HS 55.50
29. Elijah Manwill So Northridge HS 55.59
29. Joey Pitcher Jr Syracuse HS 55.59
31. Matthew Pauling So Weber HS 55.94
32. Maximos Triplett So Weber HS 55.98
33. Kaden Christensen Jr Fremont HS 56.08
34. Trey Pasch Jr Layton HS 57.10
35. Kameron Sparks So Clearfield HS 57.95
36. Nathan Kendrick Jr Clearfield HS 58.57
37. Cortland Adair Jr Northridge HS 1:01.93
DNS David Sumsion So Layton HS DNS

Boy’s 400 meter Final
Overall Year Team Time Score
1. Nathan Kaufusi Jr Syracuse HS 48.56 10
2. Zachary Winter Sr Fremont HS 49.66 8
3. Dallin Anderson Sr Davis HS 49.90 6
4. Cade Koldewyn Sr Northridge HS 49.93 5
5. Ty Burke So Syracuse HS 50.40 4
6. Bronson Winter Sr Fremont HS 51.52 3
7. Connor Lehr Jr Northridge HS 51.64 2
DNS Colton Jones Sr Weber HS DNS

Girl’s 400 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time
1. Elizabeth Butler So Clearfield HS 57.93 q
2. Aniya Bobo Jr Weber HS 59.34 q
3. Abbee Smith Sr Layton HS 59.40 q
4. Hannah Hillstrom Jr Weber HS 59.43 q
5. Gabby Mason Jr Davis HS 1:00.69 q
6. Corrine Case Sr Layton HS 1:00.71 q
7. Kelsey Steed So Syracuse HS 1:00.81 q
8. Sarah Doutt So Fremont HS 1:00.82 q
9. Karlee Floyd Sr Syracuse HS 1:01.90
10. Olivia Franks Sr Davis HS 1:02.61
11. Ellie Anderson Jr Davis HS 1:02.89
12. Kiana Hall Sr Davis HS 1:03.16
13. Izabelle Gunty Sr Layton HS 1:04.03
14. Cortney Cottle Sr Fremont HS 1:04.60
15. Hanna Griffith So Northridge HS 1:05.09
16. Erin Higgs So Clearfield HS 1:05.37
17. Ella Olsen So Layton HS 1:05.50
18. Kereigh Erickson Jr Weber HS 1:06.97
19. Sadie Powell So Northridge HS 1:08.36
20. Britney Hansen So Clearfield HS 1:12.53
DNS Nia Gibson Jr Weber HS DNS
DNS Madisen Carnley Jr Syracuse HS DNS
DNS Brynlee Roberts So Layton HS DNS
DNS Abby Fotheringham So Layton HS DNS
DNS Jennica Hess Jr Northridge HS DNS
DNS Amanda Gessel So Northridge HS DNS

Girl’s 400 meter Final
Overall Year Team Time Score
1. Elizabeth Butler So Clearfield HS 57.95 10
2. Hannah Hillstrom Jr Weber HS 58.59 8
3. Aniya Bobo Jr Weber HS 58.77 6
4. Kelsey Steed So Syracuse HS 59.22 5
5. Abbee Smith Sr Layton HS 59.50 4
6. Sarah Doutt So Fremont HS 59.77 3
7. Corrine Case Sr Layton HS 1:00.48 2
8. Gabby Mason Jr Davis HS 1:01.45 1

Boy’s 800 meter Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Zachary Winter Sr Fremont HS 1:56.36 10
2. Bronson Winter Sr Fremont HS 1:57.45 8
3. Joshua Babcock Sr Fremont HS 1:58.84 6
4. Mitchell Clove Jr Davis HS 1:59.38 5
5. Gavin Clark Jr Fremont HS 2:00.04 4
6. Derek Thornton Sr Davis HS 2:01.09 3
7. Cj Rees Sr Davis HS 2:01.57 2
8. Garrett DiReda So Davis HS 2:02.43 1
9. Bridger Altice Jr Northridge HS 2:02.98
10. Carson Cox Sr Davis HS 2:03.81
11. Mason Widdison Sr Fremont HS 2:04.54
12. Paul Tueller Jr Northridge HS 2:06.10
13. Spencer Davis Sr Weber HS 2:06.38
14. Spencer Stoker So Clearfield HS 2:06.75
15. Jonah Simmons Sr Weber HS 2:07.87
16. Christian Willener Sr Northridge HS 2:08.07
17. Race Henderson Sr Northridge HS 2:09.47
18. Matthew Pauling So Weber HS 2:10.87
19. Jackson Thomas So Clearfield HS 2:11.08
20. Eli Milne Jr Layton HS 2:11.10
21. Lance Mecham So Syracuse HS 2:12.01
22. Ryan Addison Jr Northridge HS 2:12.07
23. Carson Hurd Jr Weber HS 2:12.23
24. Jaxton Godderidge So Clearfield HS 2:12.47
25. Seth Hirschi So Layton HS 2:15.92
26. Andy Smith So Layton HS 2:18.78
27. Carver Wilcox Sr Syracuse HS 2:20.25
28. Chandler Daniels Sr Clearfield HS 2:21.85
29. Elijah Manwill So Northridge HS 2:22.15
30. Cordell Chapman So Syracuse HS 2:24.13
31. Ethan Stryker Sr Layton HS 2:25.21
32. Kayden Chapman So Syracuse HS 2:36.02
33. Taylor Felt So Layton HS 3:12.33
34. Austin Felt So Layton HS 3:46.65
DNS Bronson Shaw Jr Layton HS DNS
DNS Colin Tomney So Northridge HS DNS
DNS Spencer Capener Jr Layton HS DNS
DNS Hayden Stout Sr Layton HS DNS
DNS Anthony Jacobo Jr Northridge HS DNS
DNS Jack Jeffrey So Northridge HS DNS
DNS Addison Hedges Sr Weber HS DNS

Girl’s 800 meter Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Mazzie Melaney Sr Fremont HS 2:18.63 10
2. Megan Terry Jr Fremont HS 2:19.68 8
3. Ellie Lundgreen Jr Davis HS 2:23.11 6
4. McKenna Lee Sr Weber HS 2:23.87 5
5. Sammi Lee So Weber HS 2:26.05 4
6. Jennica Robinson Jr Davis HS 2:29.51 3
7. Tilly Vasquez So Davis HS 2:29.58 2
8. Sydney Stout Jr Layton HS 2:30.24 1
9. Hannah Pope So Weber HS 2:30.60
10. Ruth Wright Fr Davis HS 2:31.46
11. Alicia Halverson Jr Davis HS 2:31.88
12. Roselind Schraedel Jr Davis HS 2:32.36
13. Jane Anderson Jr Davis HS 2:34.23
14. Jenna Lund Jr Weber HS 2:34.52
15. Agostina Guaglianone So Weber HS 2:39.57
16. Autumn Taylor Jr Davis HS 2:41.74
17. Sadie Robb So Syracuse HS 2:42.77
18. Makayla Smith Jr Weber HS 2:42.91
19. Vanessa Bingham Sr Clearfield HS 2:42.97
20. Isabella Pincock So Layton HS 2:43.50
21. Kalista Castro Sr Fremont HS 2:43.83
22. Sarah Lamb Sr Clearfield HS 2:44.25
23. Madalynn Wight Jr Layton HS 2:46.62
24. Mckenzie Qualls Sr Clearfield HS 2:47.33
25. Cheyanne Shelley Fr Clearfield HS 2:48.35
26. Elise Pendelton So Layton HS 2:52.35
27. Jessica Vegas Sr Davis HS 2:53.14
28. Gretchen Dickamore Jr Fremont HS 2:53.68
29. Shannon Huntsman So Weber HS 2:55.60
30. Amy Dimon Sr Northridge HS 2:59.33
31. McKenzie Orton So Fremont HS 3:11.11
DNS Angela Porter Jr Weber HS DNS
DNS Kennedy Kawaguchi Jr Northridge HS DNS
DNS Shailee Hansen Jr Layton HS DNS
DNS Ambree Burggraf So Weber HS DNS
DNS Izabelle Gunty Sr Layton HS DNS
DNS Sydney Germer Sr Northridge HS DNS
DNS Leesa Tymofichuk Jr Northridge HS DNS
DNS Corrine Case Sr Layton HS DNS

Boy’s 1600 meter Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Zachary Winter Sr Fremont HS 4:20.88 10
2. Bronson Winter Sr Fremont HS 4:22.14 8
3. McKennion Melton Sr Davis HS 4:22.77 6
4. Addison Hedges Sr Weber HS 4:25.14 5
5. Derek Thornton Sr Davis HS 4:29.79 4
6. Nate Iverson Jr Davis HS 4:30.58 3
7. Drew Hogan So Syracuse HS 4:31.19 2
8. Connor Jones Sr Davis HS 4:31.42 1
9. Kollin Murphy Sr Layton HS 4:35.09
10. Max Wehrli Jr Northridge HS 4:35.33
11. Adam Hedquist Sr Davis HS 4:36.31
12. Hyrum Johnson So Northridge HS 4:38.80
13. Joshua Babcock Sr Fremont HS 4:38.93
14. Bridger Altice Jr Northridge HS 4:39.70
15. Seth Stromberg Sr Davis HS 4:40.39
16. Jonah Simmons Sr Weber HS 4:42.21
17. Spencer Davis Sr Weber HS 4:43.34
18. Everett Scott So Weber HS 4:43.72
19. Jonathan Hansen Sr Weber HS 4:43.97
20. Porter Van Drimmelen Sr Davis HS 4:44.67
21. Christian Willener Sr Northridge HS 4:45.16
22. Kaden Franklin Jr Syracuse HS 4:46.06
23. Andy Smith So Layton HS 4:49.16
24. Ashton Hansen Jr Clearfield HS 4:49.66
25. Mason Widdison Sr Fremont HS 4:50.55
26. Bronson Shaw Jr Layton HS 4:51.48
27. Anthony Jacobo Jr Northridge HS 4:51.86
28. Garrett Minert Jr Weber HS 4:55.94
29. Jackson Black So Layton HS 4:56.88
30. Jaxton Godderidge So Clearfield HS 4:57.86
31. Brock Elliott Jr Fremont HS 4:58.79
32. Caleb Johnson Sr Clearfield HS 4:59.84
33. Jared Ferrin Jr Syracuse HS 5:00.56
34. Jackson Thomas So Clearfield HS 5:00.70
35. Seth Hirschi So Layton HS 5:00.73
36. Austin Morris Jr Fremont HS 5:01.11
37. Aniken Nielson Jr Weber HS 5:01.52
38. Hayden Fessler Jr Syracuse HS 5:03.04
39. Carson Hurd Jr Weber HS 5:03.52
40. Alexander Rich So Weber HS 5:04.09
41. Braunson Provence So Weber HS 5:07.36
42. Jericho Hill Jr Fremont HS 5:08.22
43. Chandler Daniels Sr Clearfield HS 5:08.91
44. Luke Harlan So Clearfield HS 5:09.11
45. James Volante Jr Clearfield HS 5:12.77
46. Hayden Stout Sr Layton HS 5:14.19
47. Hunter Stanger Sr Syracuse HS 5:23.09
48. Jakob Bell Sr Layton HS 5:37.18
DNS Nahum Tadesse Jr Clearfield HS DNS
DNS Luke Kammeyer Jr Syracuse HS DNS
DNS Jack Jeffrey So Northridge HS DNS
DNS Ryan Addison Jr Northridge HS DNS

Girl’s 1600 meter Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Mazzie Melaney Sr Fremont HS 5:09.76 10
2. Megan Terry Jr Fremont HS 5:12.53 8
3. Ruth Wright Fr Davis HS 5:13.52 6
4. McKenna Lee Sr Weber HS 5:15.35 5
5. Sydney Hedquist Fr Davis HS 5:18.35 4
6. Kate Richardson Jr Layton HS 5:20.38 3
7. Sammi Lee So Weber HS 5:25.48 2
8. Sarah Waddoups Sr Davis HS 5:26.89 1
9. Alicia Halverson Jr Davis HS 5:28.96
10. Hope Smith So Davis HS 5:35.38
11. Roselind Schraedel Jr Davis HS 5:35.95
12. Sydney Stout Jr Layton HS 5:39.47
13. Sara Miller Sr Davis HS 5:39.87
14. Hannah Pope So Weber HS 5:40.28
15. Laurel Felt Sr Northridge HS 5:42.87
16. Jenna Lund Jr Weber HS 5:43.05
17. Regan Abbott So Northridge HS 5:43.65
18. Cheyanne Shelley Fr Clearfield HS 5:45.54
19. Elizabeth Dove Jr Weber HS 5:47.22
20. Avery Low So Layton HS 5:48.34
21. Ashley Chugg Sr Fremont HS 5:48.64
22. Shailee Hansen Jr Layton HS 5:48.82
23. Mackay Hardy Jr Clearfield HS 5:49.01
24. Kate Stuart Sr Davis HS 5:51.38
25. Hannah Hunt Jr Syracuse HS 5:52.84
26. Kailie Hinman So Layton HS 5:55.86
27. Natalie Quinn So Weber HS 5:55.92
28. Sadie Robb So Syracuse HS 6:00.38
29. Andie Groll Sr Davis HS 6:01.96
30. Jamyleth Almaraz Sr Syracuse HS 6:02.54
31. Avalon Marker Jr Weber HS 6:03.95
32. McCady Creager So Weber HS 6:04.12
33. Kalista Castro Sr Fremont HS 6:09.86
34. Sarah Lamb Sr Clearfield HS 6:14.91
35. Morgan Egbert So Syracuse HS 6:16.90
36. Mckenzie Qualls Sr Clearfield HS 6:23.74
37. Melissa Seffker So Syracuse HS 6:25.06
38. Kennedy Kawaguchi Jr Northridge HS 6:28.35
39. Emily Child Jr Syracuse HS 6:28.85
40. McKenzie Orton So Fremont HS 6:28.91
41. Gretchen Dickamore Jr Fremont HS 6:29.90
42. Alexis Soper So Syracuse HS 6:42.93
43. Kortnee Saunders Sr Fremont HS 6:44.87
44. Leesa Tymofichuk Jr Northridge HS 6:52.62
45. Morgan Ashmead Jr Fremont HS 6:55.75
46. Sierra Watson Sr Northridge HS 7:02.97
47. Angel Olson So Fremont HS 7:11.24
DNS Daphne Stephens So Syracuse HS DNS
DNS Lynden Phelps So Syracuse HS DNS
DNS Elizabeth Judd Jr Weber HS DNS

Boy’s 3200 meter Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. Bronson Winter Sr Fremont HS 9:37.57 10
2. Zachary Winter Sr Fremont HS 9:38.15 8
3. Addison Hedges Sr Weber HS 9:39.89 6
4. Jared Hogan Jr Davis HS 9:42.65 5
5. Jalen Anderton So Davis HS 9:45.25 4
6. Trey Ferrin Jr Davis HS 9:49.57 3
7. Connor Finlinson So Davis HS 9:50.86 2
8. Max Wehrli Jr Northridge HS 9:51.55 1
9. Carson Knight Jr Davis HS 9:56.53
10. Bridger Altice Jr Northridge HS 9:58.25
11. Caden Wheeler Jr Davis HS 9:59.62
12. Nate Sheffield Sr Davis HS 9:59.88
13. Jacob Halverson So Davis HS 10:02.89
14. Hyrum Johnson So Northridge HS 10:05.19
15. Nate Iverson Jr Davis HS 10:13.80
16. Kaden Franklin Jr Syracuse HS 10:18.59
17. Everett Scott So Weber HS 10:33.62
18. Bronson Shaw Jr Layton HS 10:44.03
19. Jackson Black So Layton HS 10:44.20
20. Jonathan Hansen Sr Weber HS 10:46.24
21. Ashton Hansen Jr Clearfield HS 10:49.38
22. Aniken Nielson Jr Weber HS 11:06.21
23. Jared Ferrin Jr Syracuse HS 11:07.49
24. Noah Suttlemyre So Syracuse HS 11:11.07
25. Joshua Gunnell Jr Fremont HS 11:17.32
26. Hayden Fessler Jr Syracuse HS 11:42.57
27. Sheadon Loomis So Syracuse HS 11:49.62
28. Maxwell Bowen Jr Fremont HS 12:06.02
29. Hunter Stanger Sr Syracuse HS 12:34.16
30. Adam Griffin So Syracuse HS 13:31.92
DNS Caleb Johnson Sr Clearfield HS DNS
DNS Luke Kammeyer Jr Syracuse HS DNS

Girl’s 3200 meter Timed Finals
Overall Year Team Time Score
1. McKenna Lee Sr Weber HS 11:26.47 10
2. Ruth Wright Fr Davis HS 11:27.86 8
3. Alicia Halverson Jr Davis HS 11:41.84 6
4. Kate Richardson Jr Layton HS 11:56.52 5
5. Laurel Felt Sr Northridge HS 11:56.72 4
6. Sarah Waddoups Sr Davis HS 12:15.97 3
7. Abi Waddoups Jr Davis HS 12:18.25 2
8. Mackay Hardy Jr Clearfield HS 12:22.86 1
9. Cheyanne Shelley Fr Clearfield HS 12:31.09
10. Avery Low So Layton HS 12:32.53
11. Ashley Chugg Sr Fremont HS 12:33.70
12. Elizabeth Dove Jr Weber HS 12:33.71
13. Regan Abbott So Northridge HS 12:35.54
14. Madeline English Sr Davis HS 12:40.14
15. Megan Allart Jr Davis HS 12:49.44
16. Jenna Lund Jr Weber HS 13:08.41
17. Felicia Barcinas So Syracuse HS 13:10.28
18. Avalon Marker Jr Weber HS 13:15.77
19. Melissa Seffker So Syracuse HS 14:14.13
20. Jamyleth Almaraz Sr Syracuse HS 14:16.30
21. Abrianna Paez Sr Syracuse HS 14:25.98
22. Alexis Soper So Syracuse HS 14:40.65
23. Janessa Topham Sr Syracuse HS 15:14.53
24. Sydney Lefevre So Syracuse HS 15:47.16
25. Maelee Allen So Syracuse HS 15:52.60
26. Anavae Remetio Jr Syracuse HS 16:31.50
DNS Tyla Jeffs So Syracuse HS DNS
DNS Mazzie Melaney Sr Fremont HS DNS

Girl’s 100 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time Wind
1. Katrina Broadhead Sr Layton HS 15.12 q +0.4 q
2. Jessica Reddish Jr Weber HS 15.35 q +0.7 q
3. Becky Swanson Sr Davis HS 15.74 q +0.7 q
4. Daisy Barker Sr Layton HS 15.78 q +1.1 q
5. Kelsey Hansen So Clearfield HS 16.11 q +1.1 q
6. Sara Davies Jr Syracuse HS 16.13 q +1.1 q
7. Raigan Jones Jr Fremont HS 16.59 q +0.4 q
8. Kelsi Christensen So Davis HS 16.88 q +1.1 q
9. Madison Nicholls Sr Fremont HS 17.09 +0.7
10. Bailey Kealamakia So Davis HS 17.15 +0.7
11. Madi Dee So Syracuse HS 17.22 +0.4
12. Natalie Davis Sr Weber HS 17.70 +0.4
13. Reagan Bolos Fr Fremont HS 17.78 +1.1
14. Tatum Cook So Davis HS 17.81 +1.1
15. Jessica Nelson So Syracuse HS 17.85 +0.4
16. Lindsey Cascaddan Jr Fremont HS 18.21 +0.7
17. Cassee Morse Sr Fremont HS 18.55 +0.7
18. Taylor Cooper Jr Layton HS 18.80 +0.4
19. Julianne Kimmel Sr Layton HS 18.84 +0.4
20. Courtney Steele Sr Davis HS 18.90 +0.4
21. Sadie Powell So Northridge HS 19.26 +0.7
22. Caitlyn Sanford Jr Fremont HS 19.66 +1.1
23. Alyssa Moon So Layton HS 20.38 +1.1
24. Hadlie Alexander So Fremont HS 20.56 +0.7

Girl’s 100 Meter Hurdles Final
Overall Year Team Time Wind Score
1. Katrina Broadhead Sr Layton HS 15.17 -0.1 10
2. Jessica Reddish Jr Weber HS 15.23 -0.1 8
3. Daisy Barker Sr Layton HS 15.83 -0.1 6
4. Becky Swanson Sr Davis HS 15.84 -0.1 5
5. Raigan Jones Jr Fremont HS 16.28 -0.1 4
6. Sara Davies Jr Syracuse HS 16.37 -0.1 3
7. Kelsey Hansen So Clearfield HS 16.47 -0.1 2
8. Kelsi Christensen So Davis HS 16.91 -0.1 1

Boy’s 110 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time Wind
1. Andrew Simonsen Sr Davis HS 14.66 q -1.0 q
2. Caleb Kamalu Sr Davis HS 14.73 q +2.2 q
3. Scott Davies Sr Syracuse HS 14.88 q +2.2 q
4. Heath Hemming Sr Weber HS 14.94 q -0.3 q
5. Harmon Hemming So Weber HS 15.21 q +0.2 q
6. Braden Miles Sr Northridge HS 15.33 q -1.0 q
7. Brandon Jaszkowiak Sr Weber HS 15.38 q -0.3 q
8. Zack Olsen Sr Davis HS 15.43 q +0.2 q
9. Cole Noriega So Davis HS 15.53 +2.2
10. Landon Miles Sr Northridge HS 15.56 -0.3
11. Porter Sweat Sr Davis HS 15.64 -1.0
12. Kendrick Bolos Jr Fremont HS 15.87 +0.2
13. Collin Cobabe So Syracuse HS 16.15 -0.3
14. Conner Powell Sr Layton HS 16.21 +0.2
15. Joel Dopp Jr Layton HS 16.27 -0.3
16. Gage Schofield So Fremont HS 16.32 +0.2
17. Jeff Backus Jr Layton HS 16.33 +2.2
18. Tate Isom So Davis HS 16.35 +2.2
19. Jacob Godfrey Sr Syracuse HS 16.62 -1.0
20. Boston Marker Sr Weber HS 16.81 -1.0
21. Isaac Jensen Sr Layton HS 17.23 +2.2
22. Max Peterson So Layton HS 18.06 -0.3
23. Abraham Harris Jr Weber HS 18.14 -1.0
24. Gavin Schofield So Fremont HS 18.62 -1.0
25. Spencer Baron So Layton HS 19.08 -0.3
DNS Tanner Judd Jr Syracuse HS DNS +0.2

Boy’s 110 Meter Hurdles Final
Overall Year Team Time Wind Score
1. Andrew Simonsen Sr Davis HS 14.37 -0.3 10
2. Caleb Kamalu Sr Davis HS 14.60 -0.3 8
3. Scott Davies Sr Syracuse HS 14.67 -0.3 6
4. Heath Hemming Sr Weber HS 14.83 -0.3 5
5. Zack Olsen Sr Davis HS 15.28 -0.3 4
6. Braden Miles Sr Northridge HS 15.48 -0.3 3
7. Brandon Jaszkowiak Sr Weber HS 16.01 -0.3 2
8. Harmon Hemming So Weber HS 16.03 -0.3 1

Boy’s 300 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time
1. Andrew Simonsen Sr Davis HS 38.22 q
2. Caleb Kamalu Sr Davis HS 38.80 q
3. Scott Davies Sr Syracuse HS 40.25 q
4. Heath Hemming Sr Weber HS 40.35 q
5. Cole Noriega So Davis HS 40.98 q
6. Braden Miles Sr Northridge HS 41.04 q
7. Bracken Forsyth Jr Layton HS 41.10 q
8. Trevor Burrell Jr Syracuse HS 41.11 q
9. Nick Shirley So Davis HS 41.48
10. Kendrick Bolos Jr Fremont HS 41.56
11. Brandon Jaszkowiak Sr Weber HS 41.67
12. Zack Olsen Sr Davis HS 42.05
13. Joel Dopp Jr Layton HS 42.09
14. Josh Miller Jr Davis HS 42.17
15. Harmon Hemming So Weber HS 42.36
16. Conner Powell Sr Layton HS 42.44
17. Collin Cobabe So Syracuse HS 42.54
18. Gage Schofield So Fremont HS 43.30
19. Boston Marker Sr Weber HS 43.65
20. Jacob Godfrey Sr Syracuse HS 43.78
21. Gavin Schofield So Fremont HS 44.02
22. Jeff Backus Jr Layton HS 44.30
23. Porter Farr So Layton HS 44.93
24. Isaac Jensen Sr Layton HS 45.04
25. Blake Hadley Jr Fremont HS 45.70
26. Keaton Rusch Jr Syracuse HS 46.05
27. Abraham Harris Jr Weber HS 46.38
28. Caleb Heaps So Clearfield HS 48.67
DNS Landon Miles Sr Northridge HS DNS

Boy’s 300 Meter Hurdles Final
Overall Year Team Time Score
1. Scott Davies Sr Syracuse HS 38.29 10
2. Caleb Kamalu Sr Davis HS 38.50 8
3. Heath Hemming Sr Weber HS 39.88 6
4. Cole Noriega So Davis HS 39.97 5
5. Bracken Forsyth Jr Layton HS 40.20 4
6. Trevor Burrell Jr Syracuse HS 42.46 3
7. Braden Miles Sr Northridge HS 44.77 2
DNS Andrew Simonsen Sr Davis HS DNS

Girl’s 300 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall Year Team Time
1. Brittany Cardall Jr Syracuse HS 46.04 q
2. Becky Swanson Sr Davis HS 46.58 q
3. Bailey Kealamakia So Davis HS 46.65 q
4. Daisy Barker Sr Layton HS 47.78 q
5. Jessica Reddish Jr Weber HS 49.03 q
6. Natalie Davis Sr Weber HS 49.05 q
7. Savannah Allen Jr Syracuse HS 49.11 q
8. Shaelynn Wood So Davis HS 50.33 q
9. Kaleigh Southwick Sr Weber HS 50.38
10. Heather Hill Sr Layton HS 50.50
11. Sara Davies Jr Syracuse HS 51.14
12. Jessica Nelson So Syracuse HS 51.35
13. Reagan Bolos Fr Fremont HS 52.47
14. Cassidy Wilkes Jr Northridge HS 52.66
15. Kelsi Christensen So Davis HS 53.04
16. Julianne Kimmel Sr Layton HS 54.71
17. Taylor Cooper Jr Layton HS 54.84
18. Elle-Rose Knudson Sr Layton HS 55.94
19. Megan Egbert So Fremont HS 57.43
20. Jenessa Higley So Fremont HS 1:01.74
DNS Mckenzie Qualls Sr Clearfield HS DNS

Girl’s 300 Meter Hurdles Final
Overall Year Team Time Score
1. Becky Swanson Sr Davis HS 45.91 10
2. Daisy Barker Sr Layton HS 46.42 8
3. Bailey Kealamakia So Davis HS 46.92 6
4. Jessica Reddish Jr Weber HS 47.14 5
5. Brittany Cardall Jr Syracuse HS 47.89 4
6. Savannah Allen Jr Syracuse HS 49.02 3
7. Natalie Davis Sr Weber HS 49.83 2
8. Shaelynn Wood So Davis HS 50.65 1

Boy’s Long Jump Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English Wind
1. Kaiden Boucher Jr Weber HS 6.35 q 20-10.00 q q
2. Edward Burton Jr Syracuse HS 6.21 q 20-04.50 q q
3. Valentino Rivera Jr Fremont HS 6.12 q 20-01.00 q q
4. Sam Adams So Syracuse HS 6.02 q 19-09.00 q q
5. Jason Sheets Sr Fremont HS 5.97 q 19-07.00 q q
6. Jonah Page Jr Layton HS 5.94 q 19-06.00 q q
7. Kash Bitton Jr Fremont HS 5.85 q 19-02.50 q q
8. Brigham Nielsen Jr Davis HS 5.71 q 18-09.00 q q
9. Joel Dopp Jr Layton HS 5.71 q 18-09.00 q q
10. Logan Martin Jr Weber HS 5.70 18-08.50
11. Paul Pincock Sr Layton HS 5.69 18-08.00
12. Benjamin Richards Sr Fremont HS 5.69 18-08.00
13. Jace Martin Sr Layton HS 5.66 18-07.00
14. Jackson Smith Sr Weber HS 5.66 18-07.00
15. Zach Beckstead Jr Layton HS 5.64 18-06.00
16. Kale Thomas So Davis HS 5.61 18-05.00
17. Jeff Backus Jr Layton HS 5.60 18-04.50
18. Darrian Roby Jr Clearfield HS 5.55 18-02.50
19. Jared Nielson Jr Weber HS 5.48 18-00.00
20. Brackton Hoffman So Clearfield HS 5.42 17-09.50
21. Kaeden Teague Sr Syracuse HS 5.38 17-08.00
22. Victor Black So Davis HS 5.38 17-08.00
23. Parker Mayer So Syracuse HS 5.32 17-05.50
24. Kade Herget Sr Davis HS 5.18 17-00.00
25. Nathan Hatch Sr Clearfield HS 5.10 16-09.00
26. Tyler Mcmillan So Clearfield HS 5.10 16-09.00
27. Cortland Adair Jr Northridge HS 4.84 15-10.50
DNS Kaden Swartz Sr Clearfield HS DNS DNS
DNS Jack Lyons Sr Northridge HS DNS DNS

Boy’s Long Jump Finals
Overall Year Team Metric English Wind Score
1. Kaiden Boucher Jr Weber HS 6.35 20-10.00 10
2. Edward Burton Jr Syracuse HS 6.21 20-04.50 8
3. Valentino Rivera Jr Fremont HS 6.12 20-01.00 6
4. Sam Adams So Syracuse HS 6.02 19-09.00 5
5. Jason Sheets Sr Fremont HS 5.97 19-07.00 4
6. Jonah Page Jr Layton HS 5.94 19-06.00 3
7. Kash Bitton Jr Fremont HS 5.85 19-02.50 2
8. Brigham Nielsen Jr Davis HS 5.71 18-09.00 1
9. Joel Dopp Jr Layton HS 5.71 18-09.00

Girl’s Long Jump Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English Wind
1. Krista Farley Sr Weber HS 5.45 q 17-10.50 q q
2. Daisy Barker Sr Layton HS 5.29 q 17-04.50 q q
3. Kelsey Steed So Syracuse HS 5.29 q 17-04.50 q q
4. Katrina Broadhead Sr Layton HS 5.09 q 16-08.50 q q
5. Kassidy Webb Sr Davis HS 5.08 q 16-08.00 q q
6. Sarah Wynn Fr Syracuse HS 5.01 q 16-05.50 q q
7. Sara Davies Jr Syracuse HS 4.87 q 16-00.00 q q
8. Kenzie Done Sr Weber HS 4.82 q 15-10.00 q q
9. Camryn Hammond So Davis HS 4.70 q 15-05.00 q q
10. Markie Madden Jr Fremont HS 4.32 14-02.00
11. Heidi Bingham So Fremont HS 4.25 13-11.50
12. Cassee Morse Sr Fremont HS 4.18 13-08.50
13. Shae Eldredge So Northridge HS 4.14 13-07.00
14. Keely Brinn So Northridge HS 4.01 13-02.00
15. Lindsey Cascaddan Jr Fremont HS 3.86 12-08.00
16. Abby Youngberg So Layton HS 3.78 12-05.00
17. Kinlee Felt So Fremont HS 3.72 12-02.50
18. Hannah Williams So Fremont HS 3.71 12-02.00
FOUL Brooklyn Smock So Layton HS FOUL FOUL
DNS Rhianne Brown So Weber HS DNS DNS

Girl’s Long Jump Finals
Overall Year Team Metric English Wind Score
1. Krista Farley Sr Weber HS 5.45 17-10.50 10
2. Daisy Barker Sr Layton HS 5.29 17-04.50 8
3. Kelsey Steed So Syracuse HS 5.29 17-04.50 6
4. Katrina Broadhead Sr Layton HS 5.09 16-08.50 5
5. Kassidy Webb Sr Davis HS 5.08 16-08.00 4
6. Sarah Wynn Fr Syracuse HS 5.01 16-05.50 3
7. Sara Davies Jr Syracuse HS 4.87 16-00.00 2
8. Kenzie Done Sr Weber HS 4.82 15-10.00 1
9. Camryn Hammond So Davis HS 4.70 15-05.00

Boy’s High Jump Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Kale Thomas So Davis HS 2.00 6-07.00 10
2. Logan Tittle So Fremont HS 2.00 6-07.00 8
3. Justin Brown Sr Clearfield HS 1.95 6-05.00 6
4. Edward Burton Jr Syracuse HS 1.95 6-05.00 5
5. Alex Wheeler So Syracuse HS 1.90 6-03.00 4
6. Wesley Elmore So Clearfield HS 1.85 6-01.00 3
7. Jordan Brown Sr Layton HS 1.85 6-01.00 1 .500
7. Logan Martin Jr Weber HS 1.85 6-01.00 1 .500
9. Zach Miller Sr Clearfield HS 1.80 5-11.00
10. Rich Stucki Sr Davis HS 1.80 5-11.00
11. Elijah Manwill So Northridge HS 1.80 5-11.00
12. Kaden Gollaher Jr Syracuse HS 1.75 5-09.00
13. Blake Hadley Jr Fremont HS 1.75 5-09.00
14. Hayden Hull So Fremont HS 1.75 5-09.00
15. Joel Dopp Jr Layton HS 1.70 5-07.00
16. Parker Gurney So Fremont HS 1.70 5-07.00
17. Sam Adams So Syracuse HS 1.65 5-05.00
17. Jackson Price Jr Syracuse HS 1.65 5-05.00
17. Harrison Harker Sr Layton HS 1.65 5-05.00
17. Maximos Triplett So Weber HS 1.65 5-05.00
21. Kaden Swartz Sr Clearfield HS 1.65 5-05.00
DNS Ryan Lowder So Layton HS DNS DNS
DNS Ben Checketts So Layton HS DNS DNS

Girl’s High Jump Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Abby Triplett Fr Weber HS 1.62 5-04.00 10
2. Kamryn Wiese So Syracuse HS 1.62 5-04.00 8
3. Daisy Barker Sr Layton HS 1.55 5-01.00 5 .500
3. Ashton Lockner Sr Fremont HS 1.55 5-01.00 5 .500
5. Corrine Case Sr Layton HS 1.55 5-01.00 4
6. Shae Eldredge So Northridge HS 1.50 4-11.00 3
7. Eva Westenskow Sr Layton HS 1.50 4-11.00 2
8. Annalea Karren Jr Davis HS 1.50 4-11.00 1
9. Nia Gibson Jr Weber HS 1.50 4-11.00
10. Kelsey Hansen So Clearfield HS 1.45 4-09.00
11. Kaleigh Southwick Sr Weber HS 1.45 4-09.00
12. Shawnie Smith So Clearfield HS 1.40 4-07.00
13. Trinitee Hulse Sr Northridge HS 1.40 4-07.00
13. Angelica Cole So Syracuse HS 1.40 4-07.00
15. Bridget Triplett Sr Weber HS 1.40 4-07.00
16. Alyssa Hansen So Weber HS 1.40 4-07.00
17. Keely Brinn So Northridge HS 1.34 4-05.00
DNS Jessica Nelson So Syracuse HS DNS DNS
NM Sarah Palmer So Syracuse HS NM NM
NM Olivia Griffin Sr Davis HS NM NM
NM Emily Nelson Jr Davis HS NM NM

Boy’s Pole Vault Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. D.a. Marcyes Jr Davis HS 4.35 14-03.25 10
2. Carson Smith Sr Layton HS 4.16 13-08.00 8
3. Alex Cottam Sr Davis HS 4.16 13-08.00 6
4. Hayden Conrad Jr Davis HS 4.01 13-02.00 5
5. Garett MacArthur Sr Fremont HS 3.86 12-08.00 4
6. Coalton Jackson Sr Fremont HS 3.86 12-08.00 3
7. Ryker Craythorne Jr Syracuse HS 3.71 12-02.00 2
8. Collin Shill Sr Davis HS 3.71 12-02.00 1
9. Trevor Coombs Sr Fremont HS 3.71 12-02.00
10. Kaden Peterson Sr Davis HS 3.55 11-08.00
11. Bryar Jackson So Fremont HS 3.55 11-08.00
12. Kaeden Teague Sr Syracuse HS 3.40 11-02.00
13. Boston Marker Sr Weber HS 3.40 11-02.00
14. Jared Nielson Jr Weber HS 3.25 10-08.00
15. Payton Womack Jr Davis HS 3.10 10-02.00
NM Jacob Nelson Sr Syracuse HS NM NM
NM Jacob Semadeni Sr Layton HS NM NM
NM Rigby Peterson Fr Weber HS NM NM
NM Joshua Maw Jr Fremont HS NM NM
NM Isaac Duncan Jr Syracuse HS NM NM
NM Jesse Harris Jr Davis HS NM NM
NM Zach Durbano Sr Weber HS NM NM
NM Liam Obray Fr Weber HS NM NM
NM Robby McDougal So Syracuse HS NM NM

Girl’s Pole Vault Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Lexi Wightman Sr Syracuse HS 3.43 11-03.00 10
2. Ali Horsfall Sr Syracuse HS 3.20 10-06.00 8
3. Mariah Jenkins Jr Davis HS 3.12 10-03.00 6
4. Robyn Hoki Jr Davis HS 2.67 8-09.00 4
4. Cassee Morse Sr Fremont HS 2.67 8-09.00 4
4. Sydney Steele Sr Syracuse HS 2.67 8-09.00 4
7. Ana Olander So Davis HS 2.67 8-09.00 2
8. Anna Nielson So Weber HS 2.51 8-03.00 1
9. Lorielle Myers Sr Syracuse HS 2.51 8-03.00
9. Morgan Peterson Jr Weber HS 2.51 8-03.00
11. Miranda Baird Jr Davis HS 2.51 8-03.00
12. Makenna Haycock Sr Davis HS 2.51 8-03.00
12. MaKaylee Nye So Weber HS 2.51 8-03.00
14. Shaelynn Wood So Davis HS 2.51 8-03.00
15. Andi Painter So Fremont HS 2.21 7-03.00
16. Amber Raty Sr Davis HS 2.21 7-03.00
17. Amy Hibbard So Weber HS 2.21 7-03.00
18. Heidi Bingham So Fremont HS 2.21 7-03.00
19. Samantha Bell So Layton HS 2.06 6-09.00
19. Hannah Nicholls So Fremont HS 2.06 6-09.00
DNS Sarah Longhurst Sr Weber HS DNS DNS
DNS Raigan Jones Jr Fremont HS DNS DNS
NM Sarah Weller Jr Syracuse HS NM NM

Boy’s Javelin Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English
1. Caleb Wuthrich Jr Davis HS 52.60 q 172-07 q
2. Samuel Hansen Jr Syracuse HS 50.70 q 166-04 q
3. John Mulvey Sr Northridge HS 48.00 q 157-06 q
4. Garrett Ford Sr Northridge HS 46.99 q 154-02 q
5. Victor Black So Davis HS 46.33 q 152-00 q
6. Logan Tittle So Fremont HS 45.08 q 147-11 q
7. Jacob Semadeni Sr Layton HS 44.42 q 145-09 q
8. Cole Weaver Jr Davis HS 43.03 q 141-02 q
9. Jaret Scott Sr Clearfield HS 42.29 q 138-09 q
10. Ethan Lindsey Sr Fremont HS 40.79 133-10
11. Todd Combe Sr Northridge HS 37.77 123-11
12. Boston Marker Sr Weber HS 35.89 117-09
13. Maximos Triplett So Weber HS 35.23 115-07
14. Connor Vorwaller So Syracuse HS 34.75 114-00
15. Blake Wilcox Sr Layton HS 34.26 112-05
16. Kaden Gollaher Jr Syracuse HS 33.98 111-06
17. Cannon Panfiloff So Layton HS 33.88 111-02
18. Keaton Rusch Jr Syracuse HS 33.42 109-08
19. Ethan Kendrick Sr Weber HS 33.22 109-00
20. Easton Coleman Sr Syracuse HS 32.87 107-10
21. Parker Donigan Sr Layton HS 32.13 105-05
22. Brandon Jaszkowiak Sr Weber HS 31.90 104-08
23. Levi Johnson Jr Clearfield HS 31.70 104-00
24. Samuel Heninger Sr Layton HS 30.50 100-01
25. Weston Tidwell So Fremont HS 29.89 98-01
26. Caleb Heaps So Clearfield HS 28.70 94-02
27. Matt Adamson Sr Northridge HS 27.33 89-08
28. Davion Williams So Clearfield HS 23.09 75-09
29. Sawyer Ferry Sr Clearfield HS 22.05 72-04
30. Jaxon Hansen So Clearfield HS 17.68 58-00
DNS Bo Atkinson Sr Davis HS DNS DNS
DNS Ethan Henderson Jr Northridge HS DNS DNS

Boy’s Javelin Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Caleb Wuthrich Jr Davis HS 52.60 172-07 10
2. Samuel Hansen Jr Syracuse HS 50.70 166-04 8
3. John Mulvey Sr Northridge HS 48.00 157-06 6
4. Garrett Ford Sr Northridge HS 46.99 154-02 5
5. Victor Black So Davis HS 46.33 152-00 4
6. Logan Tittle So Fremont HS 45.08 147-11 3
7. Jacob Semadeni Sr Layton HS 44.42 145-09 2
8. Cole Weaver Jr Davis HS 43.03 141-02 1
9. Jaret Scott Sr Clearfield HS 42.29 138-09

Girl’s Javelin Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English
1. Alyssa Hansen So Weber HS 32.92 q 108-00 q
2. Bridget Triplett Sr Weber HS 32.28 q 105-11 q
3. Ashley Agren Jr Syracuse HS 31.98 q 104-11 q
4. Kelsey Leavitt So Davis HS 31.19 q 102-04 q
5. Rachel Deherrera Sr Syracuse HS 30.38 q 99-08 q
6. Addy Lane Sr Weber HS 29.06 q 95-04 q
7. Lia Katoa Fr Layton HS 27.23 q 89-04 q
8. Hannah Loveland So Davis HS 27.00 q 88-07 q
9. Pele Fa Jr Layton HS 26.64 q 87-05 q
10. Ashton Lockner Sr Fremont HS 25.22 82-09
11. Marissa Hanley Sr Davis HS 24.89 81-08
12. Madeline Conrad Jr Davis HS 24.41 80-01
13. Shelbee Hoffman So Syracuse HS 23.82 78-02
14. Maddie Witkowski Sr Fremont HS 22.53 73-11
15. Oaklee Lerohl Jr Fremont HS 22.12 72-07
16. Hokulani Sagapolu Fr Fremont HS 21.49 70-06
17. Brittney Racker Jr Northridge HS 20.09 65-11
18. Leah Young Sr Layton HS 18.90 62-00
19. Keirstan Boyack Jr Clearfield HS 18.39 60-04
20. Madison Drake Jr Clearfield HS 18.13 59-06
21. Ashtyn Parmley Sr Weber HS 17.88 58-08
22. Shelby Farr So Clearfield HS 17.83 58-06
23. Megan Musaalo So Clearfield HS 16.91 55-06
24. Shanna Shakespeare So Clearfield HS 13.05 42-10.00
25. Jennifer Lopez Jr Clearfield HS 12.24 40-02.00
DNS Christina Smothers Jr Weber HS DNS DNS
DNS Suzanne Katoa Sr Layton HS DNS DNS

Girl’s Javelin Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Alyssa Hansen So Weber HS 32.92 108-00 10
2. Bridget Triplett Sr Weber HS 32.28 105-11 8
3. Ashley Agren Jr Syracuse HS 31.98 104-11 6
4. Kelsey Leavitt So Davis HS 31.19 102-04 5
5. Rachel Deherrera Sr Syracuse HS 30.38 99-08 4
6. Addy Lane Sr Weber HS 29.06 95-04 3
7. Lia Katoa Fr Layton HS 27.23 89-04 2
8. Hannah Loveland So Davis HS 27.00 88-07 1
9. Pele Fa Jr Layton HS 26.64 87-05

Boy’s Shot Put Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English
1. Joseph Johnson Sr Fremont HS 14.55 q 47-08.75 q
2. Carson Smith Sr Layton HS 14.23 q 46-08.50 q
3. Jake Heaps Sr Davis HS 13.60 q 44-07.50 q
4. Samuel Hansen Jr Syracuse HS 13.42 q 44-00.50 q
5. Jay Scott Jr Fremont HS 13.30 q 43-07.50 q
6. Dylan Wistison Jr Syracuse HS 13.00 q 42-08.00 q
7. Easton Coleman Sr Syracuse HS 12.99 q 42-07.50 q
8. Owen Stewart Sr Fremont HS 12.90 q 42-04.00 q
9. Jordan Mckean So Fremont HS 12.74 q 41-09.50 q
10. Sam Owens Jr Davis HS 12.70 41-08.00
11. Garrett Ford Sr Northridge HS 12.47 40-11.00
12. Matt Adamson Sr Northridge HS 12.22 40-01.00
13. Ethan Wilde So Layton HS 12.13 39-09.50
14. Camron Matthews So Syracuse HS 11.99 39-04.00
15. Wyatt Bowles Sr Syracuse HS 11.89 39-00.00
16. Bridger Harris So Weber HS 11.07 36-04.00
17. Jake Fox Jr Davis HS 11.02 36-02.00
18. Jose Vega Sr Fremont HS 11.00 36-01.00
19. Alex Remington Jr Davis HS 10.91 35-09.50
20. Max Beard So Davis HS 10.51 34-06.00
21. Bryce Foster Sr Fremont HS 10.46 34-04.00
22. Jaxon Hansen So Clearfield HS 10.25 33-07.50
23. Ryan Johnson Jr Weber HS 9.94 32-07.50
24. Ethan Kendrick Sr Weber HS 9.54 31-03.50
25. Davion Williams So Clearfield HS 9.24 30-04.00
26. Jaxon Arave So Weber HS 8.63 28-04.00
27. Joshua Stewart Jr Layton HS 8.62 28-03.50
28. Drew Gable So Layton HS 8.62 28-03.50
29. Levi Johnson Jr Clearfield HS 8.08 26-06.00
DNS Ethan Henderson Jr Northridge HS DNS DNS
DNS Dean Tracy So Weber HS DNS DNS
DNS Kendall Hill Jr Layton HS DNS DNS

Boy’s Shot Put Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Joseph Johnson Sr Fremont HS 14.55 47-08.75 10
2. Carson Smith Sr Layton HS 14.23 46-08.50 8
3. Jake Heaps Sr Davis HS 13.60 44-07.50 6
4. Samuel Hansen Jr Syracuse HS 13.42 44-00.50 5
5. Jay Scott Jr Fremont HS 13.30 43-07.50 4
6. Dylan Wistison Jr Syracuse HS 13.00 42-08.00 3
7. Easton Coleman Sr Syracuse HS 12.99 42-07.50 2
8. Owen Stewart Sr Fremont HS 12.90 42-04.00 1
9. Jordan Mckean So Fremont HS 12.74 41-09.50

Girl’s Shot Put Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English
1. Pele Fa Jr Layton HS 10.78 q 35-04.50 q
2. Rachel Deherrera Sr Syracuse HS 10.72 q 35-02.00 q
3. Xuriyah Harry Jr Davis HS 10.72 q 35-02.00 q
4. Codie Talbot Sr Clearfield HS 10.72 q 35-02.00 q
5. Lia Katoa Fr Layton HS 10.53 q 34-06.50 q
6. Kaiya Passey Sr Layton HS 9.79 q 32-01.50 q
7. Madeline Conrad Jr Davis HS 9.60 q 31-06.00 q
8. Alyssa Hansen So Weber HS 9.57 q 31-05.00 q
9. Reagan Workman Jr Davis HS 9.51 q 31-02.50 q
10. Hokulani Sagapolu Fr Fremont HS 9.12 29-11.00
11. Maddie Witkowski Sr Fremont HS 8.96 29-05.00
12. Stephanie Bogenrief Sr Syracuse HS 8.75 28-08.50
13. Ashtyn Parmley Sr Weber HS 8.58 28-02.00
14. Addy Lane Sr Weber HS 8.46 27-09.00
15. Audrey Rosenlund Jr Syracuse HS 8.43 27-08.00
16. Casee Cooper Jr Northridge HS 8.39 27-06.50
17. Kaitlyn Andrews Jr Clearfield HS 8.35 27-05.00
18. Shelby Farr So Clearfield HS 8.28 27-02.00
19. McKenzie Smith So Northridge HS 8.14 26-08.50
20. Leah Young Sr Layton HS 7.91 25-11.50
21. Madison Drake Jr Clearfield HS 7.38 24-02.50
22. Megan Musaalo So Clearfield HS 7.16 23-06.00
23. Paige Wilder So Weber HS 6.98 22-11.00
24. Rebecca Foster So Fremont HS 6.77 22-02.50
25. Leila Green So Fremont HS 6.70 22-00.00
DNS Mattie Smith So Syracuse HS DNS DNS
DNS Tayler Theobath So Northridge HS DNS DNS
DNS Erin Harper So Northridge HS DNS DNS
DNS Suzanne Katoa Sr Layton HS DNS DNS
DNS Christina Smothers Jr Weber HS DNS DNS

Girl’s Shot Put Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Pele Fa Jr Layton HS 10.78 35-04.50 10
2. Rachel Deherrera Sr Syracuse HS 10.72 35-02.00 8
3. Xuriyah Harry Jr Davis HS 10.72 35-02.00 6
4. Codie Talbot Sr Clearfield HS 10.72 35-02.00 5
5. Lia Katoa Fr Layton HS 10.53 34-06.50 4
6. Kaiya Passey Sr Layton HS 9.79 32-01.50 3
7. Madeline Conrad Jr Davis HS 9.60 31-06.00 2
8. Alyssa Hansen So Weber HS 9.57 31-05.00 1
9. Reagan Workman Jr Davis HS 9.51 31-02.50

Boy’s Discus Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English
1. Garrett Ford Sr Northridge HS 46.96 q 154-01 q
2. Joseph Johnson Sr Fremont HS 44.30 q 145-04 q
3. Carson Smith Sr Layton HS 43.39 q 142-04.50 q
4. Dalton Adams Sr Davis HS 39.62 q 130-00 q
5. Jose Vega Sr Fremont HS 38.29 q 125-07.50 q
6. Bryce Foster Sr Fremont HS 37.79 q 124-00 q
7. Wyatt Bowles Sr Syracuse HS 37.79 q 124-00 q
8. Vandin Burriel Sr Syracuse HS 37.30 q 122-04.50 q
9. Cannon Panfiloff So Layton HS 36.52 q 119-10 q
10. Zach Durbano Sr Weber HS 36.27 119-00
11. Ben Cox Jr Davis HS 36.24 118-11
12. Samuel Hansen Jr Syracuse HS 36.04 118-03
13. Ryan Johnson Jr Weber HS 35.46 116-04
14. Weston Loertscher Jr Syracuse HS 33.96 111-05
15. Maximos Triplett So Weber HS 31.70 104-00
16. Easton Coleman Sr Syracuse HS 31.24 102-06
17. Joshua Stewart Jr Layton HS 30.94 101-06
18. Parker Donigan Sr Layton HS 29.67 97-04
19. Zackary George So Fremont HS 29.08 95-05
20. Davion Williams So Clearfield HS 28.01 91-11
21. Blake Wilcox Sr Layton HS 27.99 91-10
22. Bridger Harris So Weber HS 25.42 83-05
23. Jaxon Hansen So Clearfield HS 25.31 83-00.50
FOUL Evan Perry Sr Fremont HS FOUL FOUL
DNS Ethan Henderson Jr Northridge HS DNS DNS

Boy’s Discus Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Garrett Ford Sr Northridge HS 46.96 154-01 10
2. Joseph Johnson Sr Fremont HS 44.30 145-04 8
3. Carson Smith Sr Layton HS 43.39 142-04.50 6
4. Dalton Adams Sr Davis HS 39.62 130-00 5
5. Jose Vega Sr Fremont HS 38.29 125-07.50 4
6. Bryce Foster Sr Fremont HS 37.79 124-00 3
7. Wyatt Bowles Sr Syracuse HS 37.79 124-00 2
8. Vandin Burriel Sr Syracuse HS 37.30 122-04.50 1
9. Cannon Panfiloff So Layton HS 36.52 119-10

Girl’s Discus Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall Year Team Metric English
1. Pele Fa Jr Layton HS 34.19 q 112-02 q
2. Hokulani Sagapolu Fr Fremont HS 34.01 q 111-07 q
3. Alyssa Hansen So Weber HS 33.45 q 109-09 q
4. Ashtyn Parmley Sr Weber HS 32.99 q 108-03 q
5. Rachel Deherrera Sr Syracuse HS 32.66 q 107-02 q
6. Lia Katoa Fr Layton HS 31.37 q 102-11 q
7. Codie Talbot Sr Clearfield HS 29.44 q 96-07 q
8. Kaiya Passey Sr Layton HS 28.45 q 93-04 q
9. Stephanie Bogenrief Sr Syracuse HS 28.07 q 92-01 q
10. Addy Lane Sr Weber HS 25.55 83-10
11. Bridget Triplett Sr Weber HS 24.56 80-07
12. Megan Musaalo So Clearfield HS 24.33 79-10
13. Audrey Rosenlund Jr Syracuse HS 24.15 79-03
14. Kaitlyn Andrews Jr Clearfield HS 23.67 77-08
15. Madeline Conrad Jr Davis HS 22.96 75-04
16. Laura Bogenrief So Syracuse HS 22.50 73-10
17. Cortney Cottle Sr Fremont HS 22.39 73-05.50
18. Madison Drake Jr Clearfield HS 22.32 73-03
19. McKenzie Smith So Northridge HS 22.30 73-02
20. Xuriyah Harry Jr Davis HS 21.64 71-00
21. Madison Coleman So Syracuse HS 21.49 70-06
22. Mary Schmidt Jr Layton HS 20.95 68-09
23. Rebecca Foster So Fremont HS 19.48 63-11
24. Shelby Farr So Clearfield HS 18.39 60-04
25. Jennifer Lopez Jr Clearfield HS 17.96 58-11
26. Maddie Witkowski Sr Fremont HS 17.55 57-07
27. Zoe Tenney So Weber HS 15.63 51-03.50
DNS Taylor Nelson So Syracuse HS DNS DNS
DNS Mattie Smith So Syracuse HS DNS DNS
DNS Tayler Theobath So Northridge HS DNS DNS
DNS Erin Harper So Northridge HS DNS DNS
DNS Paige Wilder So Weber HS DNS DNS

Girl’s Discus Finals
Overall Year Team Metric English Score
1. Pele Fa Jr Layton HS 34.19 112-02 10
2. Hokulani Sagapolu Fr Fremont HS 34.01 111-07 8
3. Alyssa Hansen So Weber HS 33.45 109-09 6
4. Ashtyn Parmley Sr Weber HS 32.99 108-03 5
5. Rachel Deherrera Sr Syracuse HS 32.66 107-02 4
6. Lia Katoa Fr Layton HS 31.37 102-11 3
7. Codie Talbot Sr Clearfield HS 29.44 96-07 2
8. Kaiya Passey Sr Layton HS 28.45 93-04 1
9. Stephanie Bogenrief Sr Syracuse HS 28.07 92-01

Boy’s 4×100 Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Davis HS A Davis HS 42.04 10
2. Weber HS A Weber HS 43.45 8
3. Clearfield HS A Clearfield HS 43.75 6
4. Fremont HS A Fremont HS 43.78 5
5. Syracuse HS A Syracuse HS 44.28 4
6. Northridge HS A Northridge HS 44.69 3
7. Layton HS A Layton HS 44.81 2

Girl’s 4×100 Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Weber HS A Weber HS 48.32 10
2. Syracuse HS A Syracuse HS 49.24 8
3. Davis HS A Davis HS 49.41 6
4. Clearfield HS A Clearfield HS 50.51 5
5. Layton HS A Layton HS 50.61 4
6. Fremont HS A Fremont HS 51.76 3
7. Northridge HS A Northridge HS 54.02 2

Boy’s 4×400 Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Syracuse HS A Syracuse HS 3:18.95 10
2. Davis HS A Davis HS 3:20.91 8
3. Northridge HS A Northridge HS 3:32.86 6
4. Clearfield HS A Clearfield HS 3:35.95 5
5. Weber HS A Weber HS 3:36.19 4
6. Fremont HS A Fremont HS 3:39.62 3
7. Layton HS A Layton HS 3:43.60 2

Girl’s 4×400 Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Weber HS A Weber HS 4:03.26 10
2. Davis HS A Davis HS 4:06.92 8
3. Clearfield HS A Clearfield HS 4:11.25 6
4. Fremont HS A Fremont HS 4:12.25 5
5. Layton HS A Layton HS 4:16.47 4
6. Syracuse HS A Syracuse HS 4:23.49 3
DNS Northridge HS A Northridge HS DNS

Boy’s Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Syracuse HS A Syracuse HS 3:39.32 10
2. Weber HS A Weber HS 3:39.55 8
3. Layton HS A Layton HS 3:41.85 6
4. Davis HS A Davis HS 3:42.88 5
5. Fremont HS A Fremont HS 3:50.88 4
6. Clearfield HS A Clearfield HS 3:51.94 3
DNS Northridge HS A Northridge HS DNS

Girl’s Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals
Overall Team Time Score
1. Davis HS A Davis HS 4:16.11 10
2. Weber HS A Weber HS 4:19.57 8
3. Layton HS A Layton HS 4:24.00 6
4. Syracuse HS A Syracuse HS 4:33.52 5
5. Northridge HS A Northridge HS 4:41.15 4
6. Fremont HS A Fremont HS 4:46.92 3
7. Clearfield HS A Clearfield HS 4:56.13 2

Boy’s Team Scores
After 17 Events

Overall Team Score
1. Davis HS 170
2. Fremont HS 147
3. Syracuse HS 141
4. Northridge HS 62
5. Weber HS 57 .5
6. Layton HS 45 .5
7. Clearfield HS 33

Girl’s Team Scores
After 17 Events

Overall Team Score
1. Weber HS 172
2. Syracuse HS 129
3. Davis HS 122
4. Layton HS 112 .5
5. Fremont HS 71 .5
6. Clearfield HS 36
7. Northridge HS 13

Men & Women’s Team Scores
After 34 Events

Overall Team Score
1. Davis HS 292
2. Syracuse HS 270
3. Weber HS 229 .5
4. Fremont HS 218 .5
5. Layton HS 158
6. Northridge HS 75
7. Clearfield HS 69