Boys Varsity Wrestling · Wrestlers finish 4th at Jody Warren Duels


Guaranteed 4th place

Match #1 Round 1

Morgan defeated Weber 41-31

  • 106 – Kris Ware (Morgan) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113 – William Korth (Morgan) over Bradley Giatras (Weber) Fall 0:57
  • 120 – Blake Woolsey (Morgan) over Branson Pilster (Weber) TF 17-2
  • 126 – Waylen Pentz (Morgan) over Kaleb Woolsey (Weber) Fall 2:26
  • 132 – Jarett Jorgensen (Morgan) over Rigby Peterson (Weber) Fall 0:57
  • 138 – Jarron Campbell (Morgan) over Aiden Pearce (Weber) Fall 1:28
  • 145 – Brennan Campbell (Morgan) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 1:15
  • 152 – Tanner Giatras (Weber) over Everett Gilson (Morgan) TF 16-0
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Holden Petty (Morgan) TF 19-3
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Tanner Belinski (Morgan) Dec 6-2
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over Chance Toone (Morgan) Dec 5-4
  • 195 – Carter Grow (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 220 – Bridger Harris (Weber) over Jaxon Larsen (Morgan) Fall 0:38
  • 285 – Ian Briskey (Weber) over Ryker Keele (Morgan) Dec 9-3

Match #2 Round 2

Weber defeated Copper Hills 52-33

  • 113 – Bradley Giatras (Weber) over Isaac Price (Copper Hills) Fall 2:47
  • 120 – Branson Pilster (Weber) over Isaiah Fowers (Copper Hills) TF 20-4
  • 126 – Garrett Myers (Morgan) (Copper Hills) over Kaleb Woolsey (Weber) Dec 11-5
  • 132 – Jaeden Fowers (Copper Hills) over Rigby Peterson (Weber) Fall 2:31
  • 138 – Ryan Bullough (Copper Hills) over Aiden Pearce (Weber) Fall 1:25
  • 145 – Benjamin Bohne (Copper Hills) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 1:39
  • 152 – Tanner Giatras (Weber) over Rylan Reed (Copper Hills) Fall 3:13
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Kolbryn Kearl (Copper Hills) TF 17-2
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Kaeden Faulkner (Copper Hills) Fall 3:09
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over Keller Coester (Copper Hills) Fall 2:57
  • 195 – Hyrum Ivie (Copper Hills) over Carter Grow (Weber) Fall 1:02
  • 220 – Bridger Harris (Weber) over Alexander Smith (Copper Hills) Fall 0:59
  • 285 – Ian Briskey (Weber) over Kaden Bybee (Copper Hills) Fall 1:57
  • 106 – Zachary Nope (Copper Hills) over Unknown (Unattached) Forf
  • Copper Hills’s team score was adjusted by 30.0 for Forfiet
  • Copper Hills’s team score was adjusted by -30.0 for forfeit
  • Weber’s team score was adjusted by 6.0 for Forfeit

Match #3 Round 3

Fremont defeated Weber 57-21

  • 120 – Cal Christiansen (Fremont) over Branson Pilster (Weber) Fall 1:23
  • 126 – Corbin Platt (Fremont) over Kaleb Woolsey (Weber) Fall 2:56
  • 132 – Josh Scoleri (Fremont) over Rigby Peterson (Weber) Fall 3:00
  • 138 – Mason Denton (Fremont) over Aiden Pearce (Weber) Fall 1:36
  • 145 – Michael Gough (Fremont) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 1:18
  • 152 – Michael Hendrix (Fremont) over Tanner Giatras (Weber) Fall 2:18
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Trenton Bell (Fremont) Dec 6-3
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Jackson Hardy (Fremont) Fall 3:54
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over Isaac Duran (Fremont) Fall 4:22
  • 195 – Kolton Kammeyer (Fremont) over Carter Grow (Weber) Fall 1:12
  • 220 – Nolan Kiser (Fremont) over Bridger Harris (Weber) Dec 10-4
  • 285 – Weston Warr (Fremont) over Ian Briskey (Weber) Fall 3:22
  • 106 – Keaton Gines (Fremont) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113 – Bradley Giatras (Weber) over Koen Musselman (Fremont) Fall 5:05

Match #4 Round 4

Weber defeated Tooele 60-18

  • 126 – Kaleb Woolsey (Weber) over Ethan Gavin (Tooele) Dec 6-5
  • 132 – Braedy Timothy (Tooele) over Rigby Peterson (Weber) Fall 3:18
  • 138 – Aiden Pearce (Weber) over Seth Hunter (Tooele) Fall 2:31
  • 145 – Julian Gomez (Tooele) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 1:39
  • 152 – Tanner Giatras (Weber) over Cannon Manning (Tooele) Dec 3-1
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Fernando Vazquez (Tooele) Fall 1:22
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 195 – Carter Grow (Weber) over Stanley Kerr (Tooele) Fall 1:42
  • 220 – Bridger Harris (Weber) over Alexander Kerwood (Tooele) Fall 0:49
  • 285 – Ian Briskey (Weber) over Quentin Vowles (Tooele) Fall 1:05
  • 106 – Parker Hansen (Tooele) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113 – Bradley Giatras (Weber) over Mason Flygar (Tooele) Fall 5:45
  • 120 – Branson Pilster (Weber) over Tyson Tso (Tooele) Fall 3:15

Match #5 Round 5

Weber defeated Bear River 47-26

  • 132 – Rigby Peterson (Weber) over Joshua Shaw (Bear River) Dec 6-4
  • 138 – Brayden Wolfe (Bear River) over Aiden Pearce (Weber) Fall 0:45
  • 145 – Corbin Kierstead (Bear River) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 1:12
  • 152 – Tanner Giatras (Weber) over Tavish Miner (Bear River) Fall 4:15
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Kwade Kosoff (Bear River) Fall 3:26
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Tymer Yeates (Bear River) TF 21-6
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over Payden Goeckeritz (Bear River) Fall 1:32
  • 195 – Carter Grow (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 220 – Bridger Harris (Weber) over Zach Phillips (Bear River) Dec 9-4
  • 285 – Logan Fraser (Bear River) over Ian Briskey (Weber) Maj 10-2
  • 106 – Kayden Ward (Bear River) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113 – Bradley Giatras (Weber) over Wesley Zellers (Bear River) Fall 1:10
  • 120 – Branson Pilster (Weber) over Kaaloa Southwick (Bear River) Fall 1:27
  • 126 – Dustin Douglas (Bear River) over Kaleb Woolsey (Weber) Maj 10-2

Match #6 Round 6

Weber defeated Sky View 60-22

  • 138 – Aiden Pearce (Weber) over Tyson Hodges (Sky View) Fall 5:00
  • 145 – Reed Wilde (Sky View) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 1:42
  • 152 – Tanner Giatras (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Pedro Lopez (Sky View) Fall 1:49
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 195 – Carter Grow (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 220 – Hunter Larsen (Sky View) over Bridger Harris (Weber) Maj 16-6
  • 285 – Ian Briskey (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 106 – Mason Walker (Sky View) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113 – Bradley Giatras (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 120 – Branson Pilster (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 126 – Kaleb Woolsey (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 132 – Camron Carling (Sky View) over Rigby Peterson (Weber) Fall 3:01

Match #7 Round 7

Star Valley defeated Weber 42-28

  • 145 – Kale Johnson (Star Valley) over Taychatum Tane Day-Damvengsiri (Weber) Fall 0:42
  • 152 – Ren King (Star Valley) over Tanner Giatras (Weber) Fall 0:39
  • 160 – Lee Woolsey (Weber) over Zachary Patterson (Star Valley) Maj 14-3
  • 170 – Gabe Huntsman (Weber) over Carson Vandeburg (Star Valley) Dec 12-6
  • 182 – Jacob Kashiwaeda (Weber) over David Walker (Star Valley) Dec 9-8
  • 195 – Carter Grow (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 220 – Bridger Harris (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 285 – Ian Briskey (Weber) over Unknown (Unattached) Forf
  • 106 – Peyton Andrews (Star Valley) over Unknown (Unattached) Forf
  • 113 – Jacob Guild (Star Valley) over Bradley Giatras (Weber) Maj 12-0
  • 120 – Waylon Nelson (Star Valley) over Branson Pilster (Weber) Maj 15-2
  • 126 – Winston Green (Star Valley) over Kaleb Woolsey (Weber) Maj 11-3
  • 132 – Brayden Andrews (Star Valley) over Rigby Peterson (Weber) Fall 1:20
  • 138 – Haze Child (Star Valley) over Aiden Pearce (Weber) Fall 0:43